Papildomi tyrimai


Ankstyvasis karvių veršingumo nustatymas

Ankstyvasis karvių veršingumo nustatymas - tai vienas iš svarbiausių veiksnių, kurie lemia galvijų bandos reprodukciją ir pelningumą. Veršingumas ūkiuose paprastai tiriamas rektiniu būdu praėjus 2,5-3 mėn. po sėklinimo ir tik tada išaiškinamos neveršingos karvės. Kai kurias karves tenka sėklinti ne vieną, o du ar net tris kartus, kol karvė apvaisinama. Tokioje situacijoje ypač svarbu kuo anksčiau sužinoti sėklinimo rezultatą. Neapsėklinus karvės keletą mėnesių, gaunami nemaži ekonominiai nuostoliai.

VĮ „Pieno tyrimai“ laboratorijos specialistų naudojami IDEXX testai, kurių jautrumas siekia 98,8 proc., veršingumą nustato praėjus ne mažiau kaip 28 dienoms po sėklinimo. Karvių veršingumo nustatymas iš pieno imunofermentiniu metodu yra atliekamas, siekiant aptikti ankstyvojo veršingumo baltymą (glikoproteiną (PAGs)), kuris sintetinamas placentoje, t.y. signalizuoja apie veršingumo faktą, o ne hormoninę būseną. Veršingumo metu ir tuoj pat po veršiavimosi šio baltymo lygis būna aukštas ir vėliau staigiai krinta. Kai karvė apvaisinama, jo lygis palaipsniui kyla ir nuo maždaug 28 dienos po apvaisinimo stabilizuojasi, todėl veršingumo baltymo lygis yra puikus ankstyvojo veršingumo indikatorius.

Mėginius veršingumo tyrimui į laboratoriją galite atvežti patys arba perduoti VĮ „Pieno tyrimai“ vairuotojui-ekspeditoriui. Jei dalyvaujate gyvulių produktyvumo kontrolėje (GPK), veršingumo tyrimą galima atlikti iš GPK mėginių, užpildžius lydraštį (.pdf).

Versija spausdinimui   

 
Kopijuoti, platinti be VĮ „Pieno tyrimai“ sutikimo DRAUDŽIAMA